Organizacja wigilii firmowej, gdzie zorganizować, jakie menu wybrać

Grudzień i święta Bożego Narodzenia to magiczny okres nie tylko dla rodzin, ale i środowisk zawodowych. Wigilia firmowa zorganizowana w godzinach pracy lub po godzinach pracy jest powszechną praktyką. O czym trzeba pamiętać, żeby jej przebieg i atmosfera były ciekawym, dobrze zapamiętanym doświadczeniem? Gdzie zorganizować spotkanie i czy menu powinno nawiązywać do tradycyjnych potraw? 

Organizacja wigilii firmowej – dlaczego warto?

Organizacja wigilii firmowej sprzyja:

  • budowaniu więzi między pracownikami,
  • podsumowaniu całorocznej pracy,
  • odpoczynkowi od pracy, 
  • budowaniu dobrego wizerunku firmy. 

Wiele badań społecznych wskazuje na to, że dla ponad połowy pracowników każdego przedsiębiorstwa wigilia firmowa jest czasem relaksacyjnym. Szef może wykorzystać wigilię i ustanowić ją okazją do docenienia i nagrodzenia swoich pracowników, a pracownicy mają szansę poznać się lepiej. Dobre relacje osobiste przekładają się na lepszą atmosferę pracy i lepsze efekty. 

Gdzie zorganizować wigilię firmową?

Kiedy pracodawcy zastanawiają się gdzie zorganizować wigilię firmową, to podstawowy wybór dotyczy różnicy pomiędzy biurem a lokalem zewnętrznym. Organizacja wigilii firmowej w biurze odbywa się przede wszystkim wtedy, kiedy zespół jest kameralny, a wigilia ma charakter skromnego poczęstunku. Często jednak nawet pracodawcy małych zespołów decydują się na wyjście do restauracji. Powodem jest zmiana przestrzeni – przy codziennej, ośmiogodzinnej pracy w biurze, spotkanie w innym otoczeniu, korzystnie wpływa na atmosferę wydarzenia. Rozmowy w innym otoczeniu odcinają od schematów i rutyny, ułatwiają skoncentrowanie się nie na pracy, ale na drugiej osobie. 

Wybór menu 

Kiedy wybiera się miejsce na wigilię firmową, dodatkową korzyścią płynącą ze spotkań w restauracji, jest gotowe menu. Wszelka organizacja imprez okolicznościowych spoczywająca wyłącznie na pracodawcy lub na pracownikach, zabiera czas, może prowadzić do konfliktów i niepotrzebnego stresu. Jeśli organizacja wigilii firmowej powierzona zostaje restauracji, nie ma natomiast problemu z przygotowaniem jedzenia lub dekoracji – wystarczy wybrać oferowane menu i wystrój, najlepiej różnorodne i w nawiązaniu do tradycji. Wykorzystanie restauracji, które oferują ponadczasowe dania i są w stanie zaproponować potrawy dopasowane do okoliczności, to strzał w dziesiątkę. Taką możliwość daje nasza Tawerna Czarny Bocian nad Wartą. 

Połączenie tradycji z nowoczenością 

Wigilia firmowa to eleganckie wydarzenie, które choć powinno nawiązywać do tradycji – np. pod względem menu, może mieć dodatkowe, inspirujące i nowoczesne elementy. Nasza wielkopolska restauracja proponuje potrawy nie tylko klasyczne i znane ze świątecznego stołu. W ofercie są też zaskakujące desery i przekąski, które zainspirują nawet wybitnych znawców regionalnych kulinariów. Dodatkowym atutem restauracji Tawerna Czarny Bocian jest jej lokalizacja – położenie nad rzeką sprzyja temu, by jeszcze bardziej poczuć magię świąt.