Komunia w restauracji: Ile kosztuje i o czym warto pamiętać

Planowanie Pierwszej Komunii Świętej wymaga kluczowej decyzji – gdzie odbędzie się przyjęcie po uroczystości w kościele? Restauracja na komunię wybierana jest powszechnie ze względu na komfort organizacji. Rodzice mogą swobodnie uczestniczyć w wydarzeniu i cieszyć się nim razem z dzieckiem. Nadzorują jedynie przebieg przyjęcia, ale nie muszą wcześniej sprzątać swojego domu, gotować i obsługiwać gości przy stole. Przyjęcie komunijne w restauracji wiąże się więc z dużo większym komfortem przygotowań niż przyjęcie komunijne w domu. O czym trzeba jednak pamiętać i jak podejść do organizacji z perspektywy rodzica? 

Ile kosztuje komunia w restauracji? 

Wynajem sali komunijnej w restauracji to wydatek rzędu kilkuset lub nawet kilku tysięcy złotych – w zależności od indywidualnych wymagań. Cena za komunie w restauracji obejmuje m.in. opłatę wynajmu, liczbę gości, przygotowanie menu i dekoracji. Wszystkie te elementy rodzic szczegółowo konsultuje z organizatorami, dlatego każda komunia będzie ostatecznie miała inną cenę. Kilku gości można swobodnie pomieścić w domu lub ogrodzie, jednak zazwyczaj na uroczystości komunijne przyjeżdża kilkadziesiąt osób. To jedna z tych okazji, kiedy rodzina może spotkać się z większym gronie, co jeszcze bardziej skłania rodziców do wynajęcia sali i świętowania w eleganckich przestrzeniach. 

Restauracja na komunię – jak wybrać?

Przemyślana organizacja imprez okolicznościowych to wyzwanie, podczas którego trzeba uwzględnić: 

  • ciekawą lokalizację restauracji,
  • ilość udostępnionego miejsca,
  • bogatą ofertę menu i możliwość jego dopasowania, 
  • dodatkowe atrakcje znajdujące się np. na terenie zewnętrznym. 

Przyciągającym uwagę miejscem jest nasza restauracja Tawerna Czarny Bocian zlokalizowana nad rzeką Wartą, w Nowym Mieście. Te urokliwe przestrzenie znacząco wpływają na świetną atmosferę i pamiątkowe zdjęcia – zwłaszcza wtedy, kiedy świeci słońce. Oferujemy dwie sale – na 70 i na 40 osób. W przypadku pięknej pogody można też skorzystać z zewnętrznego terenu, na którym przygotujemy miejsce dla 30 osób. Tam również znajduje się plac zabaw, tak często użytkowany i zawsze lubiany przez dzieci! 

Menu na komunie

Komunie w Wielkopolsce wiążą się z różnymi tradycjami – także związanymi z menu. Każdy region specjalizuje się w innych daniach, a w restauracji Tawerna Czarny Bocian można liczyć na inspirujące i ciekawe potrawy. Łączymy to co jest doskonale znane w Wielkopolsce (np. przez mieszkańców takich miast jak Poznań, Jarocin, Środa Wielkopolska czy Gniezno) z tym, co nowoczesne i często oparte na warzywach i owocach sezonowych. Podczas organizacji komunii w restauracji trzeba też pamiętać o dopasowaniu menu do wszystkich gości. Jeśli wśród zaproszonych osób znajdują się ci, którzy są na diecie wegetariańskiej lub bezglutenowej – trzeba to koniecznie uwzględnić w jadłospisie. W ten sposób każdemu z gości zapewniamy pełen komfort i dobrze zapamiętany czas.

Same wielkości porcji również muszą być dostosowane do wieku i możliwości gości – korzystając z usług restauracji tj. np. Tawerna Czarny Bocian można zamówić inne porcje dla dorosłych, inne dla dzieci – w ten sposób nie marnuje się jedzenie, a przeznaczony na menu budżet jest adekwatny do potrzeb gości

Niezapomniane przyjęcie komunijne w restauracji 

Tradycyjnie komunie odbywają się wiosną, dlatego warto zadbać o to, by wybrana restauracja znajdowała się w miejscu, które otoczone jest przyrodą. Konsultacje z zespołem pracowników pomagają stworzyć doskonały plan przyjęcia i nie martwić się o jego przygotowanie. Z tego względu rodzice decydują się przyjęcie komunijne w restauracji coraz częściej – dzięki takim rozwiązaniom sam przebieg wydarzenia staje się bardziej rodzinny i spokojny. To właśnie rodzice – jako najważniejsze osoby w życiu dziecka – wpływają na dobrą atmosferę i sprawiają, że dzień Pierwszej Komunii Świętej staje się niezapomniany.