Jak zorganizować imprezę firmową?

Każda organizacja eventów firmowych wymaga dokładnego planu i przygotowania. Nie wszystko da się przewidzieć, ale na wiele spraw można wpłynąć. Jak zorganizować imprezy integracyjne w Wielkopolsce, żeby były one udane, a pracownicy zapamiętali je jako najlepsze w historii firmy? 

Jak zorganizować imprezę firmową?

Organizacja imprez firmowych musi obejmować przede wszystkim: sprecyzowanie celu, dostosowanie miejsca, wybór i zamówienie cateringu, a także inne atrakcje – w zależności od charakteru imprezy. Przeczytaj artykuł i sprawdź jakie działania są priorytetowe i o czym trzeba pamiętać przygotowując firmowe imprezy lub konferencje.

Organizacja eventów firmowych – jakie są cele? 

Chociaż wszystkie eventy firmowe są dobrą okazją do zacieśniania więzi w zespole, to jednak niektóre z imprez mają charakter bardziej formalny (np. coroczne wigilie firmowe przy stole). Ich przebieg zdecydowanie różni się od imprez organizowanych z założenia w celach integracyjnych. Uroczysta kolacja w eleganckiej restauracji wprowadza inną atmosferę niż warsztaty kulinarne lub przygotowane gry zespołowe. Bardzo ważne jest więc, żeby każda planowana impreza w firmie miała od razu jasno sprecyzowany cel. Wyznaczenie celu imprezy pomaga też dobrze zrealizować wszystkie zadania organizacyjne. 

Wybór odpowiedniego miejsca

Chociaż często mówi się, że dobrą atmosferę tworzą przede wszystkim ludzie, to zależność między przestrzenią przebywania a samopoczuciem czy możliwością budowania relacji, jest ogromna. Wybór miejsca pikników musi być determinowany wyznaczonymi celami imprezy. Możliwości jest kilka, w tym na przykład: hotel, restauracja, pub, plener. Pod uwagę trzeba wziąć też takie aspekty jak: parking lub dogodny dojazd komunikacją miejską, wielkość lokalu dopasowaną ściśle do liczby uczestników imprezy, odpowiednie wyposażenie (w tym np. sprzęt audio), catering. Restauracja Tawerna Czarny Bocian nad Wartą to dobre miejsce na przeprowadzenie dowolnego eventu. Nasz zespół może w tym pomóc – kompleksowa organizacja imprez okolicznościowych jest w ofercie naszych usług. Wymyślimy menu, udekorujemy salę i zapewnimy dodatkowe atrakcje – w tym np. plac zabaw dla dzieci – jeśli na zaproszeniach do eventu znalazłoby się „rodzice z dziećmi”. 

Catering i inne atrakcje

Częścią każdego eventu jest catering. Warto sięgać po niego ze sprawdzonych restauracji, które wyróżniają się bogatą ofertą dań obiadowych, sałatek, zup, przekąsek i deserów. Nasza restauracja Tawerna Czarny Bocian nad Wartą oprócz lokalu i menu łączącego tradycyjność i nowoczesność, oferuje różne możliwości i atrakcje, w tym na przykład: 

  • dostęp do grilla, 
  • możliwość połączenia dwóch przestrzeni (wnętrza sali z terenem zewnętrznym), 
  • warsztaty kulinarne dla dorosłych z elastycznymi scenariuszami. 

Eventy firmowe – organizacja w lokalu nad rzeką 

Organizacja eventów firmowych nad Wartą to dobry pomysł na każde spotkanie. Urokliwe otoczenie przyrody pasuje zarówno formalnym, jak i bardziej luźnym, swobodnym imprezom.