Jak zorganizować chrzciny w restauracji? Podpowiadamy

Niezależnie od tego czy planujemy kameralne spotkanie w gronie najbliższych, czy przyjęcie dla dużej rodziny – restauracja na chrzciny jest dobrym pomysłem. Powodów jest kilka: oszczędność czasu związana z organizacją spotkania, elegancki wystrój miejsca, smaczny i dopasowany do okoliczności catering, a także dobre tło dla pamiątkowych zdjęć i filmów. Restauracja na chrzciny jest elegancką przestrzenią, która podnosi rangę wydarzenia. Z tego artykułu dowiesz się jak sprawnie zorganizować chrzciny w restauracji, aby czas przygotowań był przyjemny i nieobciążający. 

Organizacja chrzcin – o czym warto pamiętać?

Organizacja chrzcin jest prosta, jeśli wyodrębnimy kilka punktów i w odpowiedniej kolejności przystąpimy do ich realizacji. Rodzice muszą pamiętać o: 

  • wyborze kościoła i załatwieniu wszystkich formalności (w tym wyznaczeniu daty chrztu),
  • wyborze rodziców chrzestnych,
  • zaplanowaniu liczby gości,
  • wyborze odpowiedniego lokalu (jeśli chrzciny nie będą odbywać się w domu),
  • Zaproszeniu gości – najlepiej od razu po ustaleniu terminu chrztu i zarezerwowaniu sali w restauracji,
  • wyborze fotografa (może to być ktoś z rodziny). 

Wymienione zadania to podstawowe kroki, które trzeba wykonać, żeby zorganizować chrzest. Jeśli zdecydujemy się na wybór restauracji, to łatwiej zająć się też szczegółami takimi jak np. wybór menu czy dekoracja sali. Wszystkie te kwestie omawiane są już z pracownikami lokalu, dla których organizacja imprez okolicznościowych jest niemal codziennością. Mają więc oni pełną kontrolę nad planowaniem, a w dniu samej uroczystości – kompleksowo obsługują wszystkich zebranych. 

Chrzciny w restauracji wiążą się też z wyższym budżetem niż ten, który przeznaczylibyśmy na spotkanie w domu. Koszt organizacji jest jednak inny w przypadku każdej z zamawiających osób. To ile kosztuje chrzest w restauracji zależy przede wszystkim od liczby gości i wybranego menu – średnia stawka wynosi ok. 100 zł za każdego z gości. 

Jak wybrać lokal na chrzciny w restauracji? 

Restauracja na chrzciny powinna znajdować się w atrakcyjnej lokalizacji, do której można swobodnie dojechać samochodem. Nasza restauracja Tawerna Czarny Bocian położona jest nad rzeką Wartą – to urokliwa przestrzeń, która staje się nie tylko częścią eleganckich uroczystości tj. chrzciny, ale też częścią wypoczynku i regeneracji. Wiosną i latem chrzciny w naszej restauracji są organizowane szczególnie chętnie. Okoliczności przyrody wpływają na miłą atmosferę spotkania, a uwiecznione na zdjęciach i filmach (wykonywanych w ramach pamiątki na całe życie) zawsze sprawiają dużo radości. 

Jakie menu na chrzciny w restauracji będzie najlepsze?

Jeśli zgłosimy się do restauracji, pracownicy zaproponują przykładowe menu na chrzciny. Jest ono zwykle tradycyjne, ale przygototywane na wiele różnych sposobów. W naszej restauracji proponujemy prawdziwe chrzciny wielkopolskie – regionalne przysmaki (znane i powtarzane z domach przez pokolenia) podajemy w nowoczesnym wydaniu, bazując m.in. na sezonowych warzywach i owocach.